Dai Dai, Ikou, Dale, Allez, Let's Go!
Głosuj w trzeciej części fazy grupowej "Mistrzostw Świata POPlisty 2026"! Czas do soboty do 20

Pełna rotacja RMF FM (nowości muzyczne + power playe + reszta) - 4 maja 2026

Spis wszystkich zmian rotacji: https://wszystkoopopliscie.blogspot.com/p/spis-zmian-w-rotacji-rmf-fm.html



"Rotacja - Hierarchia emisji poszczególnych utworów, tworzona w ramach playlisty. Rotację stosuje się, by uniknąć zbyt częstych powtórzeń i sąsiadowania ze sobą utworów. Np. w formacie AC rozróżnia się intensywną rotację (heavy rotation), w ramach której utwory mogą powtarzać się co dwie i pół godziny, oraz rotację spokojną (light rotation), w której utwór może być powtarzany nie częściej niż co 6 godzin."


Z powodu RMF TOP 1000 zmiany w rotacji zostały wprowadzone dopiero w poniedziałek


SPIS TREŚCI:


NOWOŚCI MUZYCZNE

W tym tygodniu mamy aż 4 nowości muzyczne:

  • Kuba i Kuba - Stygnie lato (w propozycjach od 08.04.2026 - not. 6098)
  • Kygo, Khalid, Gryffin - Save My Love (w propozycjach od 31.03.2026 - not. 6094)
  • Jeremi Sikorski, Artur Sikorski - Młodość (w propozycjach od 26.03.2026 - not. 6091)
  • Alle Farben, René Miller - Body Talk (w propozycjach od 24.03.2026 - not. 6089)

Nowości muzyczne to nowe piosenki w rotacji RMF FM, czyli piosenki, które zostały wprowadzone do grania w playliście radia co dany okres czasu, np. co 12h, 8h, 6h (można je usłyszeć co najmniej 2 razy dziennie).



Kuba i Kuba
Stygnie lato



Posłuchaj nowości muzycznych:







------------------------------------------------------------------------


ROTACJA RMF FM

Z zasady wszystkich piosenek w rotacji jest 24. Składają się na nie:

1-4 nowości muzycznych;
- 6 power playów;
- 14-17 pozostałe piosenki, które są objęte różnymi stopniami rotacji (liczba tych piosenek zależna jest od ilości nowości muzycznych → 18 - ilość nowości muz. = ilość pozostałych piosenek).



Legenda

ARTYSTA - TYTUŁ [ile w rotacji] {ile w power playach}*

Jeśli pomiędzy przebywaniem w rotacji bądź byciem power playem była przerwa, dodaję myślnik pomiędzy dwoma liczbami, np. [8-2] oznacza, że piosenka była w rotacji 8 tygodni z rzędu, potem wypadła, ale powróciła i jest już 2 tygodnie z rzędu (patrz na rodzaj nawiasu). 

Ważna jest też ilość "-". 1 myślnik oznacza 1 tydzień, zatem np. jeśli piosenka miała dwutygodniową przerwę od rotacji, to ma oznaczenie [1-/-1] ("/" jest po to, aby ułatwić odczytanie)

*zawarte tylko w sekcji Power playe i Z rotacji wypadło


W razie pytań jestem do dyspozycji w komentarzach na blogu lub na Instagramie (tam też na DM)



Były power playami tydzień temu, a od teraz już nie są:

Podsumowując dzisiejsze zmiany w power playach:
- 4 piosenki, które były power playami tydzień temu, pozostały nimi;
- 1 piosenka powróciła do power playów (p);
- 1 piosenka to kompletna debiutantka w roli power playów (n).



Power play to utwór, który został objęty najwyższym stopniem rotacji (jest grany w RMF FM co 6 godzin)
-------------------------------------------------------





Oznaczenia stopni rotacji za liczbą tygodni w rotacji:
- B - rotacja B  utwór grany średnio co 8 godzin (8 utworów)
- C - rotacja C → utwór grany średnio co 10 godzin (10 utworów)


W tym tygodniu mamy 14 pozostałych piosenek
  1. Shakira - Zoo (z filmu "Zwierzogród 2") [13] B
  2. Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco [9] B
  3. Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku [9] B
  4. Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam [8] B
  5. Bebe Rexha, Faithless - New Religion [7] B
  6. Andy Dust, Charis - Zokaria [6] C→B
  7. BTS - SWIM [5] C
  8. Daria Marx - Dotknij [5] C→B
  9. Teddy Swims - Mr. Know It All [4] C
  10. MECNER - Gotham [4] C
  11. Dawid Podsiadło - sezon [3] C
  12. Męskie Granie Orkiestra 2026 - Nareszcie [2] C
  13. Tame Impala, JENNIE - Dracula (JENNIE remix) [2] C
  14. Bletka - Dwa dni [2] C→B
Shakira pozostaje w rotacji już drugi tydzień po opuszczeniu POPlisty. Super 😁






------------------------------------------------------------------------

Podsumowanie odpowiedzi z poprzedniego formularza:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Komentarze

  1. Igo szybko wypadł 😎

    OdpowiedzUsuń
  2. Alle super że wchodzi 😜

    OdpowiedzUsuń
  3. Wyloty szkoda Djo że Bletki nie detronizuje na #1 😮‍💨

    OdpowiedzUsuń
  4. Doda pewnie wróci albo wypadnie dopiero z Poplisty za tydzień, jakoś wątpię że będą 4 nowości w tym tygodniu 😎

    OdpowiedzUsuń
  5. Galaxy #1 7 tydzień z rzędu w Airplay 😎 Za tydzień nowy #1 😉

    OdpowiedzUsuń
  6. Doda dziś wylatuje. Wchodzi Gosia Andrzejewicz 2.0.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bletka jest już 2 tygodnie w rotacji 😎

      Usuń
    2. Na POPliście pewnie wypadnie za tydzień 😎

      Usuń
    3. No i co z tego, że dwa tygodnie? Pompowanie na całego, właśnie awansowała z C na B.

      Usuń
  7. To jak komuś umknęło, przypomnę że ranking za Kwiecień rzutem na taśme wygrał Sombr. Doda prowadziła większość miesiąca, a w ostatnim notowaniu spadła na czwarte miejsce. Oto pełen ranking za kwiecień:

    #01 [241] Sombr - Back to Friends
    #02 [239] Roxie, Favst - Na szeroką wodę
    #03 [238] Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
    #04 [236] Doda - Pamiętnik
    #05 [235] Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
    #06 [212] Kungs & Theophilus London - Galaxy
    #07 [209] Djo - End of Beginning
    #08 [208] Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku
    #09 [204] Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco
    #10 [199] Alex Warren - Fever Dream
    ---
    #11 [193] Damiano David - The First Time
    #12 [177] Yearboox - Graceland
    #13 [174] Eben - Hurts
    #14 [152] Bebe Rexha, Faithless - New Religion
    #15 [134] Igo - To nie koniec
    #16 [133] Mrozu, Julia Pietrucha - Anioły (Pojedynek)
    #17 [123] Felix Jaehn, Cascada - Boy you turn me
    #18 [121] Andy Dust, Charis - Zokaria
    #19 [113] Krzysztof Zalewski - Lepiej już było
    #20 [102] Shakira - ZOO
    ---
    #21 [84] Bletka - Komu miałabym powiedzieć
    #22 [76] BTS - Swim
    #23 [59] Mecner - Gotham
    #24 [48] Dawid Podsiadło - Sezon
    #25 [36] Kacperczyk, Vito Bambino - Mam talent
    #26 [22] Bruno Mars - I Just Might
    #27 [10] Sombr - Homewrecker
    #28 [9] Daria Marx - Dotknij
    #29 [2] Ania Karwan - W to mi graj
    #30 [1] Teddy Swims - Mr. Know It All

    Zapraszam więc do playlisty Poplista Kwiecień, gdzie są utwory i propozycje, które były w Popliście w kwietniu, ułożone od tego, który zdobył najwięcej punktów:

    https://open.spotify.com/playlist/5RGYO6LlgouqZ2W6op3F3V

    OdpowiedzUsuń
  8. Natomiast w minionym tygodniu triumfował Podsiadło:

    #01 [47] Dawid Podsiadło - Sezon
    #02 [44] Alex Warren - Fever Dream
    #03 [43] Igo - To nie koniec
    #04 [36] Sombr - Back to Friends
    #05 [35] Mecner - Gotham
    #06 [34] Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco
    #07 [34] Damiano David - The First Time
    #08 [33] Roxie, Favst - Na szeroką wodę
    #09 [33] Andy Dust, Charis - Zokaria
    #10 [33] BTS - Swim
    ---
    #11 [32] Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
    #12 [32] Kungs & Theophilus London - Galaxy
    #13 [32] Djo - End of Beginning
    #14 [32] Eben - Hurts
    #15 [31] Bebe Rexha, Faithless - New Religion
    #16 [30] Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
    #17 [27] Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku
    #18 [15] Doda - Pamiętnik
    #19 [13] Felix Jaehn, Cascada - Boy you turn me
    #20 [9] Daria Marx - Dotknij
    ---
    #21 [4] Yearboox - Graceland
    #22 [1] Teddy Swims - Mr. Know It All

    Triumfatorzy tygodni w tym roku:

    Tydzień 1 (29.12): Teddy Swims, David Guetta, TonesAndI - Gone Gone Gone
    Tydzień 2 (05.01): Sombr - 12to12
    Tydzień 3 (12.01): Juste, Jaxstyle, Jon - Turn The Lights Off
    Tydzień 4 (19.01): Quebonafide, Zalia, Favst - Nie Ucieknę
    Tydzień 5 (26.01): Jonatan, Livka, Pezet - Obejmuję noce
    Tydzień 6 (02.02): Bruno Mars - I Just Might
    Tydzień 7 (09.02): Bletka - Komu Miałabym Powiedzieć
    Tydzień 8 (16.02): Jonatan, Livka, Pezet - Obejmuję noce
    Tydzień 9 (23.02): Djo - End of Beginning
    Tydzień 10 (02.03): Hania Kuzimowicz - Trzy razy bardziej
    Tydzień 11 (09.03): Doda - Pamiętnik
    Tydzień 12 (16.03): Doda - Pamiętnik
    Tydzień 13 (23.03): Ania Karwan - W to mi graj
    Tydzień 14 (30.03): Bletka - Komu Miałabym Powiedzieć
    Tydzień 15 (06.04): Doda - Pamiętnik
    Tydzień 16 (13.04): Doda - Pamiętnik
    Tydzień 17 (20.04): Doda - Pamiętnik
    Tydzień 18 (27.04): Dawid Podsiadło - Sezon

    OdpowiedzUsuń
  9. Czekamy na start głosowania na Top Kwietnia 🙂

    OdpowiedzUsuń
  10. No i z Dodą jak podejrzewałem - szybki hajp, ale za długo jej nie potrzymali, więc Bletki nie wyprzedzi. Djo chyba też nie (ma 55 punktów straty).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Djo już 70 notowań było do przewidzenia że wyleci 😎

      Usuń
    2. z "Pamiętnikiem" podobna historia jak z "Flowers" Miley Cyrus - też mega dominacja przez 2 miesiące i nagły wylot przed osiągnięciem 50 notowań... a potem w Przeboju Roku i tak będzie min. w TOP5 :P

      Usuń
  11. Zmiany w tym tygodniu zasługują na duży ➕ ode mnie. Najbardziej cieszy mnie sombr w powerach. Nowości najlepsze z możliwych, szczególnie Alle. Ale jak weszły fajne kawałki, to musiały też wypaść same dobre. Djo mógłby posiedzieć jeszcze z tydzień i przegonić marną Bletkę, Kungs dobrze banglał, Dodę wszyscy wielbią, ale skoro przepadło w Esce, to również tutaj (w ZET jeszcze jest XD), czyli taki intensywny hit przez parę tygodni, najbardziej mi szkoda Igo, naprawdę, ten utwór miał vibe "Messy" Loli, nie rozumiem, dlaczego musiał przepaść (przynajmniej "Bruce" był długo, to akurat dobrze). Zaskakuje Roksana w powerach, w Esce i MAXX-ie już przepadła, a tutaj, jak i w ZET jest tak pompowana. Chciałbym, żeby za niedługo tutaj też poleciała. W następnej zmianie poprosiłbym Kajrę w rotacji, dała czadu na OnAir
    Michał

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się. Z nowości na duży plus Kygo i Alle. Sikorscy mają ten kawałek niezły, bardzo do RMFki i do ZETki, raczej nie do innych stacji. Pewnie będą z tego robili hit lata i za 2 miesiące będziemy mieli ich wszyscy dość. Doda wypada - jak ktoś słusznie prognozował po weekendzie majowym - i moim zdaniem niezasłużenie. Grzechem jest trzymanie "Na szeroką wodą", a co dopiero wpuszczenie tego na powerplay. Djo mógł jeszcze pobyć choć jeden tydzień dłużej. Ja wciąż liczę, że jakimś cudem dziś skoczy na podium i jeszcze jutro będzie w TOP10, pytanie czy to wystarczy na przegonienie Bletki (nie sądzę). Kuba i Kuba - to jest słabiutkie, jak każdy ich kawałek. Za tydzień raczej żegnamy się z Olivią, Damiano i "Hurts".

      Usuń
    2. Mi akurat ten Igo nie podszedł, zupełnie nijaki

      Usuń
  12. Dziś pewnie jako premiera i nowa propozycja będzie Madonna X Sabrina Carpenter. Jest też nowa Lady Gaga, ale wątpię, żeby ją RMF zagrało.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Soundtrack do Diabła 2 wyszedł mogą zagrać 😉

      Usuń
    2. Ta Madonna tragiczna. To chyba w ostatniej chwili zrobili ten kawałek jako odpowiedź na równie marne "Runway". Nie wróżę sukcesu.

      Usuń
  13. A tutaj rotacja mojej stacji z dzisiaj:
    Rotacja Muzyczny Świat, 4 maja 2026:

    NOWOŚCI:
    - Jazzy, Spriitzz - Can't Deny It (W propozycjach od not. 257, 26.04.26)
    - Męskie Granie Orkiestra - Nareszcie (W propozycjach od not. 257, 26.04.26)
    - Alle Farben, René Miller - Body Talk (W propozycjach od not. 254, 29.03.26)

    Rotacja A (Powerplay - 6h):
    1. Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love) [14] {10}
    2. Doda - Pamiętnik [11] {1-6}
    3. Mrozu, Julia Pietrucha - Anioły (Pojedynek) [12] {4}
    4. Tame Impala, JENNIE - Dracula (Remix) [7] {2}
    5. Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco [10] {1} n
    6. Alex Warren - FEVER DREAM [9] {1} n

    Wypadły z powerplayów:
    - Damiano David - The First Time {1-3}
    - sombr - Homewrecker {2-/-1}

    Rotacja B (8h):
    7. Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku [10]
    8. Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam [9]
    9. Felix Jaehn, Cascada - boy you turn me [7]
    10. Igo - To nie koniec [7]
    11. Andy Dust, Charis - Zokaria [6] C -> B
    12. Bebe Rexha, Faithless - New Religion [6]
    13. BTS - SWIM [4] C -> B
    14. MECNER - Gotham [4] C -> B

    Rotacja C (10h):
    15. Bletka - Dwa dni [3]
    16. Ella Langley - Choosin' Texas [3]
    17. Teddy Swims - Mr. Know It All [3]
    18. Dawid Podsiadło - sezon [2]
    19. Kaeyra - Upgrade [2]
    20. EBEN - Hollow [2]
    21. Dawid Kwiatkowski - Czy wie? [2]
    22. Jazzy, Spriitzz - Can't Deny It [1] n
    23. Męskie Granie Orkiestra - Nareszcie [1] n
    24. Alle Farben, René Miller - Body Talk [1] n

    Wypadły z rotacji:
    - Damiano David - The First Time [12] {1-3}
    - sombr - Homewrecker [11] {2-/-1}
    - Krzysztof Zalewski - Lepiej już było [5]
    Michał

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szkoda, że Damiano i Zalewski już lecą. Nowości fajne. Ella🤍 wyrzuciłbym już tę Wiktorię, no i chyba pora na Olivię. Nowy singiel czeka

      Usuń
    2. O jaki singiel Ci chodzi? Z "The Art of Loving" jest pełno perełek, ale trudno wybrać jedną dobrą do radia. "A Couple Minutes", "Nice To Each Other", "Baby Steps", ciekawe co to będzie
      Michał

      Usuń
  14. No i jest sombr w powerach. Dla mnie to jest super fajne, ale bardzo późno sobie stacje radiowe przypomniały o tym kawałku. Gdyby od razu w grudniu 2024 go zauważyły, to by rządził na polskich listach przez całą zimę, potem byłoby "undressed", "12 to 12", a późniejsze "Homewrecker" miałoby znacznie lepszy staż w RMF FM, niż te marne 6 tygodni na playliście, bo musieli sobie przypomnieć o "back to friends". To była największa zbrodnia, jaką radia się dopuściły w ostatnich latach.
    Michał

    OdpowiedzUsuń
  15. Nowość w propozycjach: Madonna feat. Sabrina Carpenter - Bring Your Love. Myślicie, że wejdzie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dwie duże piosenkarki - jedna wielka gwiazda współczesnego popu, druga jego ponadczasowa królowa ze znanymi na całym świecie hitami. A i tak wydają coś, co brzmi albo jak wytwór AI, albo jak "dzieło" jakiegoś rumuńskiego dja który bardzo chce udawać (w tym konkretnym przypadku - jakoś tak mi się z nim skojarzyło) Aloka. Ma w sobie coś ze sklepowej muzyki, takiej co leci w dyskontach albo hmie. Szkoda, bo ich współpraca naprawdę miała potencjał, skoro Madonna to jedna z najważniejszych artystek gatunku ever, a Sabrina potrafi śpiewać i ma na koncie wpadające w ucho piosenki.

      A czy wejdzie? Ciężko stwierdzić, ale coś mi mówi, że nie. Jakiś czas temu było "Dance alone" Sii i Kylie Minogue, które zupełnie przeszło bez echa, teraz może być podobnie

      Usuń
    2. mi się podoba i mam nadzieję że wejdzie, przyda się trochę popu na popliście

      Usuń
    3. Co ty gadasz, przecież to jest zajebiste 😍 Dwie ikony i powrót Madonny w wielkim stylu. Na świecie piosenka wykręca szalone liczby i nic dziwnego, bo mi odkąd na Coachelli wykonały siedzi w głowie. Tylko Madonna może zrobić coś tak popowego.

      Usuń
    4. Madonna i Sabrina weszły od razu do dziennej ESKI.
      Nowości to raczej zbieranina starych premier - Kygo z Khalidem ostatnio zostali wrzuceni do grania wieczorami, więc już podejrzewałem, że będzie nowość w RMF... i jest. Alle Farben fajnie, ale późno trochę wchodzi. To samo Sikorscy - spoko numer, już myślałem, że przepadnie. A Kubusie weszli też do dziennej eski w sobotę, akurat moim zdaniem ta piosenka im się udała. Co do wylotów - Djo i Kungs jeszcze tydzień mogli posiedzieć, reszta zasłużenie wylatuje. Djo jutro pewnie out z poplisty, zrównał się stażem z Bletką i tyle. Mamy maj a już mamy dwa numery, które mają 70 i więcej notowań. Eben jaki hit, 15 tydzień w playliście i power. Ale za tydzień out.

      Usuń
  16. I Olivia po wczoraj wskakuje na miejsce piąte w tym roku, a Doda na szóste. Djo już raczej nie dogoni Bletki. Obecne Top 20 tego roku (z gwiazdką utwory wciąż notowane):

    #01 [847] (69) Bletka - Komu miałabym powiedzieć
    #02 [793] (70) Djo - End of Beginning *
    #03 [663] (62) Ania Karwan - W to mi graj
    #04 [616] (60) Eben - Hurts *
    #05 [595] (50) Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love) *
    #06 [586] (45) Doda - Pamiętnik *
    #07 [582] (55) Yearboox - Graceland
    #08 [579] (50) Taylor Swift - Opalite
    #09 [576] (47) Jonatan, Livka, Pezet - Obejmuję noce
    #10 [575] (52) Jeremi Sikorski - Wracam
    #11 [572] (55) Kacperczyk, Vito Bambino - Mam talent
    #12 [550] (54) Damiano David - The First Time *
    #13 [544] (53) Kungs & Theophilus London - Galaxy *
    #14 [525] (48) Hania Kuzimowicz - Trzy raz bardziej
    #15 [514] (42) Quebonafide, Zalia, Favst - Nie ucieknę
    #16 [480] (51) Bruno Mars - I Just Might
    #17 [406] (34) Juste, Jaxstyle, Jon - Turn The Lights Off
    #18 [379] (32) Roxie, Favst - Na szeroką wodę *
    #19 [377] (32) Raye - Where is My Husband!
    #20 [361] (36) Kaśka Sochacka - Pokoje

    OdpowiedzUsuń
  17. Rotacja w Esce:

    [NOWOŚĆ] Kuba i Kuba - Stygnie Lato
    [NOWOŚĆ] BTS - Swim
    [NOWOŚĆ] Anotr & 54 Ultra - Talk To You
    [NOWOŚĆ] Madonna, Sabrina Carpenter - Bring Your Life

    Pozostałe:
    [2] Justin Bieber, Nicki Minaj - Beauty and a Beat
    [2] Wiktor Waligóra, Dryskull - Cztery Pory Roku
    [2] Igo Herbut, Zalia, Vito Bambino - Nareszcie
    [2] Sombr - Potential
    [2] Lor - Wszystko jedno, wszystko źle
    [3] Jazzy - Can't Deny It
    [3] Dawid Podsiadło - Sezon
    [3] Andy Dust, Charis - Zokaria
    [4] Taylor Swift - Elisabeth Taylor
    [4] Eben - Hollow
    [4] Bausa - Magnetic
    [4] Teddy Swims - Mr. Know It All
    [5] Illenium, Ellie Goulding - Don't Want Your Love
    [5] Tomas Gray - Rumors
    [6] Ruel - Don't Say That
    [6] Gibbs, Dopehouse, 4money - Vin
    [8] Bletka - Dwa Dni
    [8] Mecner - Gotham
    [8] Bebe Rexha, Faithless - New Religion
    [9] Cristian Marchi - Fast Cars & Superstars
    [10] Alex Warren - Fever Dream
    [12] Tame Impala, Jennie - Dracula
    [12+] Kungs, Theophilus, London - Galaxy

    Wypadły:
    [5] Felix Jaehn, Cascada - Boy You Turn Me
    [9] Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy Będziesz Sam
    [9] Gordo, Reinier Zonneveld - Loco Loco
    [10] Roxie, Favst - Na Szeroką Wodę
    [11+] Sombr - Homewrecker

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Vicar, czy mógłbyś od teraz podawać co jest w jakiej rotacji? W formacie CHR utwory z rotacji A powtarzają się co 2,5h, z rotacji B co 3h, a z rotacji C co 5h (tak jest w RMF MAXX)
      Michał

      Usuń
    2. To bym musiał przysiąść nad tym mocniej :P

      Usuń
    3. A w jakich godzinach obowiązuje dzienna rotacja? I wciąż oczekuję na posta od autora bloga jak się liczy rotacje sprawnie :)

      Usuń
    4. Wczoraj w godzinach 6-22 (tak się liczy dzienną rotację?) utwory leciały tyle razy:

      Bebe Rexha Faithless - New Religion 7
      Kungs Theophilus London - Galaxy 5
      Alex Warren - Fever Dream 4
      Bts - Swim 4
      Cristian Marchi - Fast Cars & Superstars 4
      Mecner - Gotham 4
      Tame Impala Jennie - Dracula (Remix) 4
      Taylor Swift - Elizabeth Taylor 4
      Tomas Grey - Rumors 4
      Wiktor Waligóra Dryskull - Cztery Pory Roku 4
      Andy Dust Charis - Zokaria 3
      Bausa - Magnetic 3
      Bletka - Dwa Dni 3
      Dawid Podsiadło - Sezon 3
      Djo - End of Beginning 3
      Gibbs Dopehouse 4money - Vin 3
      Illenium Ellie Goulding - Don't Want Your Love 3
      Jonatan Pezet Livka - Obejmuję Noce 3
      Męskie Granie Orkiestra 2026 Igor Herbut Zalia Vito Bambino - Nareszcie 3
      Ruel - Don't Say That 3
      Sombr - Back to Friends 3
      Sombr - Homewrecker 3
      Tate Mcrae - Just Keep Watching (From F1 the Movie) 3
      Anotr 54 Ultra - Talk to You 2
      Bletka - Komu Miałabym Powiedzieć 2
      Britney Spears - Born to Make You Happy 2
      Clean Bandit Demi Lovato - Solo 2
      Damiano David - The First Time 2
      David Guetta Cedric Gervais Chris Willis - Would I Lie to You 2
      Dua Lipa Dababy - Levitating 2
      Eben - Hollow 2
      Ed Sheeran - Azizam 2
      Eiffel 65 - Blue (Da Ba Dee) 2
      Fukaj Vito Bambino - Zabiorę Cię Tam 2
      Jazzy - Can't Deny It 2
      Jeremi Sikorski - Wracam 2
      Justin Bieber Nicki Minaj - Beauty and a Beat 2
      Justė Jaxstyle Jon - Turn the Lights Off 2
      Kuba I Kuba - Stygnie Lato 2
      Lor - wszystko jedno, wszystko źle 2
      Madonna Sabrina Carpenter - Bring Your Love 2
      Maneskin - Supermodel 2
      Miü Zalia - Dopóki Się Nie Znudzisz 2
      Pezet Mata Kaz Bałagane - Plan B 2
      Sonny Fodera D.O.D Poppy Baskcomb - Think About Us 2
      Stromae - Papaoutai 2
      Taylor Swift - The Fate of Ophelia 2
      Teddy Swims - Mr. Know It All 2

      Usuń
  18. To jedno z najgorszych notowań w tym roku. Roksia i jej absolutnie nieznośna grafomania na 1, a Bletka wchodzi za Djo. Jest to dno.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szukaj pozytywów, dzisiaj wchodzi nasza ulubiona Sienna Spiro. Z lepszym kawałkiem niż "Die on This Hill"
      Michał

      Usuń
    2. No, okej, ale wiesz, że to oznacza, że Shape of a woman grać nie będą? Dwa kawałki z Prady na jedną Poplistę to za dużo

      Usuń
    3. Dobra, już trochę nudny jesteś z tym nadawaniem na Roxie i Bletkę.

      Usuń
    4. Rozumiem, że tobie taki chłam się podoba, ale innym nie musi + nie tylko ja "nadaję"

      Usuń
    5. Lady Gaga nie wejdzie, szkoda 😎

      Usuń
    6. Sienna taka sobie, Lady Gaga lepsza 😎

      Usuń
    7. Ale ja nie powiedziałe, ani że mi się podoba, ani że nie. Po prostu nie rozumiem tego wiecznego jęczenia.

      Usuń
  19. A inni nie muszą tego w kółko czytać. Nie podoba się to nie słuchaj ani Poplisty, ani tu nie wchodź bo tylko zaśmiecasz tego bloga.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, stop nienawiści do utworów. Ja kibicuję nowej Bletce, oby wykręciła niezły wynik
      Michał

      Usuń
    2. Dokładnie!! Ten, komu się nie podoba to idź słuchać Trójki - tam jest wyższy poziom.

      Usuń
    3. Ale Bletki, Roxie, Bebe nie ma 😎

      Usuń
  20. Szkoda, że dali piosenkę Sienny zamiast którejś Lady Gagi z Diabła. Piosenki Gagi są wykorzystywane do promocji filmu we wszystkich materiałach i jest ich „więcej” w samym filmie, zatem jest to zaskakujący wybór. Zwłaszcza, że Shape of a Woman to naprawdę dobra propozycja na wiosnę/lato.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szkoda że nie dali Shape of a Woman zamiast tego nieszczęsnego Runway od razu, a teraz kolejny fajny kawałek przepadnie 😎 Czekamy na Lady Gagę na Mundial ⚽

      Usuń
    2. Chyba, że Shape of a Woman też dodają. Niby jedna płyta, ale dwoje różnych artystów. A film bije rekordy, więc to gorący temat teraz.

      Usuń
    3. Może nie promują bo ten Mundialowy kawałek będzie, ciężko powiedzieć 😎

      Usuń
    4. Chyba ten mundialowy kawałek to były tylko plotki.

      Usuń
    5. Jeśli tak to w tym roku Lady Gaga nie ma dobrej passy 😎

      Usuń
    6. Plotki plotki. Jak ten kawałek z The Weeknd xd

      Usuń
  21. W Esce od jakiegoś czasu zaczęli grać "Sorry" Justina oraz "Legendary Lovers" Katy Perry. Wie ktoś, z czego to wynika?
    Michał

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Sorry, to może z powodu wymiany Goldów czy Recurrentów w ESCE

      Usuń
    2. Legendary Lovers jest też na Spotify w TOP50 Polska. Z kolei inny stary numer Katy - The One That Got Away jest w TOP20 świat na Spotify.

      Usuń
    3. Sorry to ze względu na powrót starych kawałków Biebera po swoim ikonicznym występie. Beauty And a Beat dodali nawet do playlisty dziennej. A Katy to nie wiem może to pojedynczy przypadek właśnie ze względu na popularność na spotify?

      Usuń
    4. Katy te stare piosenki teraz się mega wybijają w SM. Dużo trendów z nimi powstaje.

      Usuń
  22. Legendary Lovers od Katy Perry ma teraz „swój moment” i odżyło po latach dzięki TikTokowi. Na Spotify wyrabia prawie 2 mln streamów dziennie.

    OdpowiedzUsuń
  23. Dzisiaj też będzie dla was niedobrze, bo pewnie na 1. (tak zakładam) będzie Wiktoria
    Michał
    Zawsze nie lubicie tylko polskie utwory

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiktoria z Oskarem 😎

      Usuń
    2. A jeszcze nie daj Boże wyleci Doda to niektórzy już w ogóle się pochlastają :P

      Usuń
    3. polskie piosenki na popliście są strasznie szajsowe, cóż począć :)))

      Usuń
    4. Dobre wywalają szybko albo nie wchodzą wcale a te które są delikatne mówiąc czterech liter nie ukrywają 😎

      Usuń
    5. *urywają 🤣

      Usuń
  24. Wróciły Hity Divy 😝 Teraz notowanie tylko w piątki. https://redakcjadiva.blogspot.com/2026/05/hity-divy-not-358-01052026r.html

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Nice To Each Other" w propozycjach... Fajnie, będzie kolejny hit od Olivii Dean. Jak myślisz, jak sobie poradzi na polskich listach przebojów?
      Michał

      Usuń
    2. "Nice to each other" było przed "Man I need" :)

      Usuń
    3. Coś czuję, że może wejść też w Polsce.

      Usuń
    4. nie sądzę

      Usuń
  25. Jeszcze aby dopełnić formalności. Poniżej tradycyjnie lista, która piosenka prowadziła w klasyfikacji kwietnia po każdym z notowań:

    01.04 Bletka - Komu miałabym powiedzieć
    02.04 Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
    07.04 Roxie, Favst - Na szeroką wodę
    08.04 Roxie, Favst - Na szeroką wodę
    09.04 Bletka - Komu miałabym powiedzieć
    10.04 Roxie, Favst - Na szeroką wodę
    13.04 Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
    14.04 Roxie, Favst - Na szeroką wodę
    15.04 Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
    16.04 Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
    17.04 Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
    20.04 Doda - Pamiętnik
    21.04 Roxie, Favst - Na szeroką wodę
    22.04 Doda - Pamiętnik
    23.04 Doda - Pamiętnik
    24.04 Doda - Pamiętnik
    27.04 Doda - Pamiętnik
    28.04 Doda - Pamiętnik
    29.04 Sombr - Back to Friends

    OdpowiedzUsuń
  26. Proszę dzisiaj o 1. miejsce dla Wiktora ❤️
    Michał

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wcześniej Wiktoria teraz Wiktor i udało się trafić 😎

      Usuń
  27. No to tak wygląda top 10 tego tygodnia:

    #01 [50] Roxie, Favst - Na szeroką wodę
    #02 [42] Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku
    #03 [42] Mecner - Gotham
    #04 [42] Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco
    #05 [42] Eben - Hurts
    #06 [41] BTS - Swim
    #07 [41] Dawid Podsiadło - Sezon
    #08 [37] Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
    #09 [36] Andy Dust, Charis - Zokaria
    #10 [35] Sombr - Back to Friends

    OdpowiedzUsuń
  28. Jennifer Lopez i Pszona dołączają do Odpadów:

    https://open.spotify.com/playlist/7AivWIsZnz5hwTRAeu4dky?si=zB_Weg_cRwWwgkMgVLcN-Q&pi=0Azz840dStOpF

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. JLo było wiadomo że będzie a szkoda bo dobry kawałek 😜 Pszona będzie już raczej Zły w eterze 😎

      Usuń
    2. Edyta niech już wypadnie z tych propozycji 😎 Runway szybko wyrzucili a to trzymają i trzymają 🫥

      Usuń
    3. JLo jest na stronie, nie wypadła 😉

      Usuń
    4. Kaeyra wypada 😎

      Usuń
    5. Kaeyra wypadła, a nie Jennifer 😜
      Michał

      Usuń
    6. Akurat Pszona to była jedna z lepszych piosenek... Górniak totalna kompromitacja, niech już przestanie straszyć

      Usuń
    7. Macie rację, poprawione!

      Usuń
    8. Jak dla mnie ten Pszona słaby. A Upgrade akurat w porządku. Nie wiem czemu się nie przyjęło

      Usuń
    9. Ok piosenki przepadają inne wchodzą na chwilę i wypadają nie trafisz jakim kluczem się kierują przy doborze piosenek 😎 Wiem ankiety 😮‍💨

      Usuń
  29. W nowym badaniu muzycznym od RMF są dwie piosenki Gagi: Runway oraz Shape of a Woman. Czyżby jeszcze dawali jej szansę?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gdzie te badania są dostępne 🤔

      Usuń
    2. Shape of a Woman powinni dać szansę 😋

      Usuń
    3. Wyskakują banery np. na górze notowania Hop Bęc na stronie RMF MAXXX i na rmfon.pl, gdy są dostępne.

      Usuń
    4. Tam jest ankieta z Maxxa 😎 Taka dla RMF to ciężko trafić 😎

      Usuń
    5. Właśnie zastanawiam się jaki jest podział tych ankiet, bo badanie jest prowadzone przez Klub Słuchaczy RMF, więc teoretycznie powinno to dotyczyć całej grupy ich stacji - z uwzględnieniem tego, jaką stację zaznaczysz jako najczęściej słuchaną.

      Usuń
  30. Obecnie w ZET:

    Rotacja A:
    Bebe Rexha & Faithless - New Religion
    Damiano David - The First Time
    Doda - Pamiętnik
    Kungs & Theophilus London - Galaxy
    Roxie & Favst - Na szeroką wodę
    Shakira - Zoo
    Rotacja B:
    Alex Warren - Fever Dream
    Andy Dust & Charis - Zokaria
    Bletka - Dwa dni
    Felix Jaehn & Cascada - Boy You Turn Me
    Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco
    sombr - back to friends
    Wiktor Waligóra - Cztery pory roku
    Wiktoria Kida, Oskar Cyms & Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
    Rotacja C:
    BTS - SWIM
    Dawid Kwiatkowski - Czy wie?
    Dawid Podsiadło - sezon
    Kuba i Kuba - Stygnie lato
    Kygo, Khalid & Gryffin - Save My Love (N)
    Marissa - Odkochaj (N)
    Męskie Granie Orkiestra 2026 - Nareszcie
    Tame Impala & JENNIE - Dracula
    Teddy Swims - Mr. Know It All
    Vito Bambino & Zalia - Decyzje
    out:
    Djo - End Of Beginning
    Krzysztof Zalewski - Lepiej już było

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Awans do A - Bebe
      Awans do B - Bletka

      Usuń
  31. Mogliby dodać Illenium Ellie Goulding Don't Want Your Love

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Taka sieczka do eski pasuje nie tu

      Usuń
  32. Tak wygląda czołówka tego tygodnia:

    #01 [57] Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
    #02 [57] Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco
    #03 [56] Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku
    #04 [55] Roxie, Favst - Na szeroką wodę
    #05 [55] Andy Dust, Charis - Zokaria
    #06 [53] Eben - Hurts
    #07 [50] BTS - Swim
    #08 [47] Dawid Podsiadło - Sezon

    Myślę, że Roksie ma szansę na triumf, bo jedyna z czołowej szóstki byla dzisiaj poza top 10

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miejmy nadzieję, że jednak Olivia.

      Usuń
    2. Olivia i Węgiel mają taką samą liczbę punktów.

      Usuń
  33. Premiera dla was kochani: Roxie, White 2115 - Chciałam ciebie więcej 🤣

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co za syf

      Usuń
    2. Oby się nigdzie nie dostało. Ta 2 zwrotka brzmi okropnie, wykrzyczana przez White'a.
      Michał

      Usuń
    3. Jeśli to sprawi, że "Na szeroką wodę" jutro poleci z playlisty, to jestem za

      Usuń
    4. Nic takiego nie pisz, zaraz cię tu zaatakują. Btw. Nie oczekiwałbym dużych zmian jutro, max. dwie nowości. Shakira i Olivia out?

      Usuń
    5. Niewykluczone, że jutro nie będzie zmian przez to, że była już w poniedziałek. Zobaczymy

      Usuń
    6. Tak dużo nowości starczy na 2 tygodnie 😎 Doda wypadnie tylko w przyszłym tygodniu i będzie tak jak weszła jako jedna nowość w tygodniu😎

      Usuń
  34. Posta nie ma więc dopytam tutaj :) Jak liczyć rotację? To znaczy biorę piosenki które leciały danego dnia i zliaczam ile razy jaka się pojawiła? Za jakie godziny powinienem liczyć? 6-22? Tak samo dla radia AC i CHR? Co jak jest np. Poplista - ją trzeba wyłaczyć z liczenia, bo zaburzy rotację?

    OdpowiedzUsuń
  35. Rotacja Muzyczny Świat, 8 maja 2026:

    NOWOŚCI:
    - Olivia Rodrigo - drop dead (W propozycjach od not. 257, 26.04.26)
    - Jeremi Sikorski, Artur Sikorski - Młodość (W propozycjach od not. 256, 19.04.26)

    Rotacja A (Powerplay - 6h):
    1. Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love) [15] {11}
    2. Doda - Pamiętnik [12] {1-7}
    3. Mrozu, Julia Pietrucha - Anioły (Pojedynek) [13] {5}
    4. Tame Impala, JENNIE - Dracula (Remix) [8] {3}
    5. Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco [11] {2}
    6. Alex Warren - FEVER DREAM [10] {2}

    Wypadły z powerplayów:
    brak

    Rotacja B (8h):
    7. Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku [11]
    8. Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam [10]
    9. Igo - To nie koniec [8]
    10. Andy Dust, Charis - Zokaria [7]
    11. Bebe Rexha, Faithless - New Religion [7]
    12. MECNER - Gotham [5]
    13. Bletka - Dwa dni [4] C -> B
    14. Ella Langley - Choosin' Texas [4] C -> B

    Rotacja C (10h):
    15. BTS - SWIM [5] B -> C
    16. Teddy Swims - Mr. Know It All [4]
    17. Dawid Podsiadło - sezon [3]
    18. Kaeyra - Upgrade [3]
    19. EBEN - Hollow [3]
    20. Jazzy, Spriitzz - Can't Deny It [2]
    21. Męskie Granie Orkiestra - Nareszcie [2]
    22. Alle Farben, René Miller - Body Talk [2]
    23. Olivia Rodrigo - drop dead [1] n
    24. Jeremi Sikorski, Artur Sikorski - Młodość [1] n

    Wypadły z rotacji:
    - Felix Jaehn, Cascada - boy you turn me [7]
    - Dawid Kwiatkowski - Czy wie? [2]
    Michał

    OdpowiedzUsuń
  36. 04:37 Marissa - Odkochaj

    OdpowiedzUsuń
  37. 05:27 Olivia Rodrigo - Drop Dead

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. OMG! 🤍🩵♥️💜🖤🩷

      Usuń
  38. Wygląda na razie, że wypadli Eben i Shakira.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najbardziej oczywiste i prawdopodobne 😎

      Usuń
    2. Eben mógł jeszcze do 70 pociągnąć. Co za hit. Olivia!!! Mamy to, ludzie!!!

      Usuń
  39. Wasza ulubiona Bebe Rexha stała się powerem. Ciekawe, co teraz powiedzą
    Michał

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bebe nie przeszkadza tak jak Roksana :))) można chociaż tupnąć nóżką :)))

      Usuń
  40. 6 nowości w ciągu jednego tygodnia. Rekord? Za tydzień 1 lub 2 nowości. Daria Marx, Olivia Dean, Damiano David - ktoś z nich poleci.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

RMF TOP 1000 - RANKING

Pełna rotacja RMF FM (nowości muzyczne + power playe + reszta) - 16 listopada 2025 + WYKRESY 14.11

Pełna rotacja RMF FM (nowości muzyczne + power playe + reszta) - 6 grudnia 2025 + świąteczna playlista