Pełna rotacja RMF FM (nowości muzyczne + power playe + reszta) - 4 maja 2026
Spis wszystkich zmian rotacji: https://wszystkoopopliscie.blogspot.com/p/spis-zmian-w-rotacji-rmf-fm.html
"Rotacja - Hierarchia emisji poszczególnych utworów, tworzona w ramach playlisty. Rotację stosuje się, by uniknąć zbyt częstych powtórzeń i sąsiadowania ze sobą utworów. Np. w formacie AC rozróżnia się intensywną rotację (heavy rotation), w ramach której utwory mogą powtarzać się co dwie i pół godziny, oraz rotację spokojną (light rotation), w której utwór może być powtarzany nie częściej niż co 6 godzin."
Z powodu RMF TOP 1000 zmiany w rotacji zostały wprowadzone dopiero w poniedziałek
SPIS TREŚCI:
W tym tygodniu mamy aż 4 nowości muzyczne:
- Kuba i Kuba - Stygnie lato (w propozycjach od 08.04.2026 - not. 6098)
- Kygo, Khalid, Gryffin - Save My Love (w propozycjach od 31.03.2026 - not. 6094)
- Jeremi Sikorski, Artur Sikorski - Młodość (w propozycjach od 26.03.2026 - not. 6091)
- Alle Farben, René Miller - Body Talk (w propozycjach od 24.03.2026 - not. 6089)
Nowości muzyczne to nowe piosenki w rotacji RMF FM, czyli piosenki, które zostały wprowadzone do grania w playliście radia co dany okres czasu, np. co 12h, 8h, 6h (można je usłyszeć co najmniej 2 razy dziennie).
![]() |
| Kuba i Kuba Stygnie lato |
Posłuchaj nowości muzycznych:
------------------------------------------------------------------------
ROTACJA RMF FM
Z zasady wszystkich piosenek w rotacji jest 24. Składają się na nie:
- 1-4 nowości muzycznych;
- 6 power playów;
- 14-17 pozostałe piosenki, które są objęte różnymi stopniami rotacji (liczba tych piosenek zależna jest od ilości nowości muzycznych → 18 - ilość nowości muz. = ilość pozostałych piosenek).
Legenda
ARTYSTA - TYTUŁ [ile w rotacji] {ile w power playach}*
Jeśli pomiędzy przebywaniem w rotacji bądź byciem power playem była przerwa, dodaję myślnik pomiędzy dwoma liczbami, np. [8-2] oznacza, że piosenka była w rotacji 8 tygodni z rzędu, potem wypadła, ale powróciła i jest już 2 tygodnie z rzędu (patrz na rodzaj nawiasu).
Ważna jest też ilość "-". 1 myślnik oznacza 1 tydzień, zatem np. jeśli piosenka miała dwutygodniową przerwę od rotacji, to ma oznaczenie [1-/-1] ("/" jest po to, aby ułatwić odczytanie)
*zawarte tylko w sekcji Power playe i Z rotacji wypadło
W razie pytań jestem do dyspozycji w komentarzach na blogu lub na Instagramie (tam też na DM)
- Damiano David - The First Time [14] {5}
- EBEN - Hurts [15] {3-/-3}
- Alex Warren - FEVER DREAM [10] {3}
- Roxie, Favst - Na szeroką wodę [10] {2}
- Olivia Dean - So Easy (To Fall In Love) [13] {6-1} p
- sombr - back to friends [8] {1} n
Były power playami tydzień temu, a od teraz już nie są:
- Djo - End of Beginning {2-/-3}
- Doda - Pamiętnik {2-1}
Podsumowując dzisiejsze zmiany w power playach:
- 4 piosenki, które były power playami tydzień temu, pozostały nimi;
- 1 piosenka powróciła do power playów (p);
- 1 piosenka to kompletna debiutantka w roli power playów (n).
Power play to utwór, który został objęty najwyższym stopniem rotacji (jest grany w RMF FM co 6 godzin)
-------------------------------------------------------
Oznaczenia stopni rotacji za liczbą tygodni w rotacji:
- B - rotacja B → utwór grany średnio co 8 godzin (8 utworów)
- C - rotacja C → utwór grany średnio co 10 godzin (10 utworów)
W tym tygodniu mamy 14 pozostałych piosenek
- Shakira - Zoo (z filmu "Zwierzogród 2") [13] B
- Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco [9] B
- Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku [9] B
- Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam [8] B
- Bebe Rexha, Faithless - New Religion [7] B
- Andy Dust, Charis - Zokaria [6] C→B
- BTS - SWIM [5] C
- Daria Marx - Dotknij [5] C→B
- Teddy Swims - Mr. Know It All [4] C
- MECNER - Gotham [4] C
- Dawid Podsiadło - sezon [3] C
- Męskie Granie Orkiestra 2026 - Nareszcie [2] C
- Tame Impala, JENNIE - Dracula (JENNIE remix) [2] C
- Bletka - Dwa dni [2] C→B
Shakira pozostaje w rotacji już drugi tydzień po opuszczeniu POPlisty. Super 😁
- Djo - End of Beginning
[w rotacji 15 tygodni od 17.01.2026]
{w power playach przez:
- 2 tygodnie w zmianach 14.03.2026 i 21.03.2026,
- 3 tygodnie w zmianach od 11.04.2026 do 25.04.2026}
- Kungs & Theophilus London - Galaxy
[w rotacji 14 tygodni od 24.01.2026]
{w power playach przez:
- 1 tydzień w zmianie 28.03.2026,
- 1 tydzień w zmianie 11.04.2026}
- Doda - Pamiętnik
[w rotacji 10 tygodni od 21.02.2026]
{w power playach przez:
- 2 tygodnie w zmianach 04.04.2026 i 11.04.2026,
- 1 tydzień w zmianie 25.04.2026}
- Igo - To nie koniec
[w rotacji 5 tygodni od 28.03.2026]
------------------------------------------------------------------------
Podsumowanie odpowiedzi z poprzedniego formularza:

Igo szybko wypadł 😎
OdpowiedzUsuńAlle super że wchodzi 😜
OdpowiedzUsuńWyloty szkoda Djo że Bletki nie detronizuje na #1 😮💨
OdpowiedzUsuńW4, Djo nie przewidział 😎
UsuńDoda pewnie wróci albo wypadnie dopiero z Poplisty za tydzień, jakoś wątpię że będą 4 nowości w tym tygodniu 😎
OdpowiedzUsuńGalaxy #1 7 tydzień z rzędu w Airplay 😎 Za tydzień nowy #1 😉
OdpowiedzUsuńDoda dziś wylatuje. Wchodzi Gosia Andrzejewicz 2.0.
OdpowiedzUsuńBletka jest już 2 tygodnie w rotacji 😎
UsuńNa POPliście pewnie wypadnie za tydzień 😎
UsuńNo i co z tego, że dwa tygodnie? Pompowanie na całego, właśnie awansowała z C na B.
UsuńTo jak komuś umknęło, przypomnę że ranking za Kwiecień rzutem na taśme wygrał Sombr. Doda prowadziła większość miesiąca, a w ostatnim notowaniu spadła na czwarte miejsce. Oto pełen ranking za kwiecień:
OdpowiedzUsuń#01 [241] Sombr - Back to Friends
#02 [239] Roxie, Favst - Na szeroką wodę
#03 [238] Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
#04 [236] Doda - Pamiętnik
#05 [235] Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
#06 [212] Kungs & Theophilus London - Galaxy
#07 [209] Djo - End of Beginning
#08 [208] Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku
#09 [204] Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco
#10 [199] Alex Warren - Fever Dream
---
#11 [193] Damiano David - The First Time
#12 [177] Yearboox - Graceland
#13 [174] Eben - Hurts
#14 [152] Bebe Rexha, Faithless - New Religion
#15 [134] Igo - To nie koniec
#16 [133] Mrozu, Julia Pietrucha - Anioły (Pojedynek)
#17 [123] Felix Jaehn, Cascada - Boy you turn me
#18 [121] Andy Dust, Charis - Zokaria
#19 [113] Krzysztof Zalewski - Lepiej już było
#20 [102] Shakira - ZOO
---
#21 [84] Bletka - Komu miałabym powiedzieć
#22 [76] BTS - Swim
#23 [59] Mecner - Gotham
#24 [48] Dawid Podsiadło - Sezon
#25 [36] Kacperczyk, Vito Bambino - Mam talent
#26 [22] Bruno Mars - I Just Might
#27 [10] Sombr - Homewrecker
#28 [9] Daria Marx - Dotknij
#29 [2] Ania Karwan - W to mi graj
#30 [1] Teddy Swims - Mr. Know It All
Zapraszam więc do playlisty Poplista Kwiecień, gdzie są utwory i propozycje, które były w Popliście w kwietniu, ułożone od tego, który zdobył najwięcej punktów:
https://open.spotify.com/playlist/5RGYO6LlgouqZ2W6op3F3V
Natomiast w minionym tygodniu triumfował Podsiadło:
OdpowiedzUsuń#01 [47] Dawid Podsiadło - Sezon
#02 [44] Alex Warren - Fever Dream
#03 [43] Igo - To nie koniec
#04 [36] Sombr - Back to Friends
#05 [35] Mecner - Gotham
#06 [34] Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco
#07 [34] Damiano David - The First Time
#08 [33] Roxie, Favst - Na szeroką wodę
#09 [33] Andy Dust, Charis - Zokaria
#10 [33] BTS - Swim
---
#11 [32] Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
#12 [32] Kungs & Theophilus London - Galaxy
#13 [32] Djo - End of Beginning
#14 [32] Eben - Hurts
#15 [31] Bebe Rexha, Faithless - New Religion
#16 [30] Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
#17 [27] Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku
#18 [15] Doda - Pamiętnik
#19 [13] Felix Jaehn, Cascada - Boy you turn me
#20 [9] Daria Marx - Dotknij
---
#21 [4] Yearboox - Graceland
#22 [1] Teddy Swims - Mr. Know It All
Triumfatorzy tygodni w tym roku:
Tydzień 1 (29.12): Teddy Swims, David Guetta, TonesAndI - Gone Gone Gone
Tydzień 2 (05.01): Sombr - 12to12
Tydzień 3 (12.01): Juste, Jaxstyle, Jon - Turn The Lights Off
Tydzień 4 (19.01): Quebonafide, Zalia, Favst - Nie Ucieknę
Tydzień 5 (26.01): Jonatan, Livka, Pezet - Obejmuję noce
Tydzień 6 (02.02): Bruno Mars - I Just Might
Tydzień 7 (09.02): Bletka - Komu Miałabym Powiedzieć
Tydzień 8 (16.02): Jonatan, Livka, Pezet - Obejmuję noce
Tydzień 9 (23.02): Djo - End of Beginning
Tydzień 10 (02.03): Hania Kuzimowicz - Trzy razy bardziej
Tydzień 11 (09.03): Doda - Pamiętnik
Tydzień 12 (16.03): Doda - Pamiętnik
Tydzień 13 (23.03): Ania Karwan - W to mi graj
Tydzień 14 (30.03): Bletka - Komu Miałabym Powiedzieć
Tydzień 15 (06.04): Doda - Pamiętnik
Tydzień 16 (13.04): Doda - Pamiętnik
Tydzień 17 (20.04): Doda - Pamiętnik
Tydzień 18 (27.04): Dawid Podsiadło - Sezon
Czekamy na start głosowania na Top Kwietnia 🙂
OdpowiedzUsuńPost już zaplanowany na 20 :)
UsuńNo i z Dodą jak podejrzewałem - szybki hajp, ale za długo jej nie potrzymali, więc Bletki nie wyprzedzi. Djo chyba też nie (ma 55 punktów straty).
OdpowiedzUsuńDjo już 70 notowań było do przewidzenia że wyleci 😎
Usuńz "Pamiętnikiem" podobna historia jak z "Flowers" Miley Cyrus - też mega dominacja przez 2 miesiące i nagły wylot przed osiągnięciem 50 notowań... a potem w Przeboju Roku i tak będzie min. w TOP5 :P
UsuńZmiany w tym tygodniu zasługują na duży ➕ ode mnie. Najbardziej cieszy mnie sombr w powerach. Nowości najlepsze z możliwych, szczególnie Alle. Ale jak weszły fajne kawałki, to musiały też wypaść same dobre. Djo mógłby posiedzieć jeszcze z tydzień i przegonić marną Bletkę, Kungs dobrze banglał, Dodę wszyscy wielbią, ale skoro przepadło w Esce, to również tutaj (w ZET jeszcze jest XD), czyli taki intensywny hit przez parę tygodni, najbardziej mi szkoda Igo, naprawdę, ten utwór miał vibe "Messy" Loli, nie rozumiem, dlaczego musiał przepaść (przynajmniej "Bruce" był długo, to akurat dobrze). Zaskakuje Roksana w powerach, w Esce i MAXX-ie już przepadła, a tutaj, jak i w ZET jest tak pompowana. Chciałbym, żeby za niedługo tutaj też poleciała. W następnej zmianie poprosiłbym Kajrę w rotacji, dała czadu na OnAir
OdpowiedzUsuńMichał
Zgadzam się. Z nowości na duży plus Kygo i Alle. Sikorscy mają ten kawałek niezły, bardzo do RMFki i do ZETki, raczej nie do innych stacji. Pewnie będą z tego robili hit lata i za 2 miesiące będziemy mieli ich wszyscy dość. Doda wypada - jak ktoś słusznie prognozował po weekendzie majowym - i moim zdaniem niezasłużenie. Grzechem jest trzymanie "Na szeroką wodą", a co dopiero wpuszczenie tego na powerplay. Djo mógł jeszcze pobyć choć jeden tydzień dłużej. Ja wciąż liczę, że jakimś cudem dziś skoczy na podium i jeszcze jutro będzie w TOP10, pytanie czy to wystarczy na przegonienie Bletki (nie sądzę). Kuba i Kuba - to jest słabiutkie, jak każdy ich kawałek. Za tydzień raczej żegnamy się z Olivią, Damiano i "Hurts".
UsuńMi akurat ten Igo nie podszedł, zupełnie nijaki
UsuńDziś pewnie jako premiera i nowa propozycja będzie Madonna X Sabrina Carpenter. Jest też nowa Lady Gaga, ale wątpię, żeby ją RMF zagrało.
OdpowiedzUsuńSoundtrack do Diabła 2 wyszedł mogą zagrać 😉
UsuńTa Madonna tragiczna. To chyba w ostatniej chwili zrobili ten kawałek jako odpowiedź na równie marne "Runway". Nie wróżę sukcesu.
UsuńA tutaj rotacja mojej stacji z dzisiaj:
OdpowiedzUsuńRotacja Muzyczny Świat, 4 maja 2026:
NOWOŚCI:
- Jazzy, Spriitzz - Can't Deny It (W propozycjach od not. 257, 26.04.26)
- Męskie Granie Orkiestra - Nareszcie (W propozycjach od not. 257, 26.04.26)
- Alle Farben, René Miller - Body Talk (W propozycjach od not. 254, 29.03.26)
Rotacja A (Powerplay - 6h):
1. Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love) [14] {10}
2. Doda - Pamiętnik [11] {1-6}
3. Mrozu, Julia Pietrucha - Anioły (Pojedynek) [12] {4}
4. Tame Impala, JENNIE - Dracula (Remix) [7] {2}
5. Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco [10] {1} n
6. Alex Warren - FEVER DREAM [9] {1} n
Wypadły z powerplayów:
- Damiano David - The First Time {1-3}
- sombr - Homewrecker {2-/-1}
Rotacja B (8h):
7. Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku [10]
8. Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam [9]
9. Felix Jaehn, Cascada - boy you turn me [7]
10. Igo - To nie koniec [7]
11. Andy Dust, Charis - Zokaria [6] C -> B
12. Bebe Rexha, Faithless - New Religion [6]
13. BTS - SWIM [4] C -> B
14. MECNER - Gotham [4] C -> B
Rotacja C (10h):
15. Bletka - Dwa dni [3]
16. Ella Langley - Choosin' Texas [3]
17. Teddy Swims - Mr. Know It All [3]
18. Dawid Podsiadło - sezon [2]
19. Kaeyra - Upgrade [2]
20. EBEN - Hollow [2]
21. Dawid Kwiatkowski - Czy wie? [2]
22. Jazzy, Spriitzz - Can't Deny It [1] n
23. Męskie Granie Orkiestra - Nareszcie [1] n
24. Alle Farben, René Miller - Body Talk [1] n
Wypadły z rotacji:
- Damiano David - The First Time [12] {1-3}
- sombr - Homewrecker [11] {2-/-1}
- Krzysztof Zalewski - Lepiej już było [5]
Michał
Szkoda, że Damiano i Zalewski już lecą. Nowości fajne. Ella🤍 wyrzuciłbym już tę Wiktorię, no i chyba pora na Olivię. Nowy singiel czeka
UsuńO jaki singiel Ci chodzi? Z "The Art of Loving" jest pełno perełek, ale trudno wybrać jedną dobrą do radia. "A Couple Minutes", "Nice To Each Other", "Baby Steps", ciekawe co to będzie
UsuńMichał
No i jest sombr w powerach. Dla mnie to jest super fajne, ale bardzo późno sobie stacje radiowe przypomniały o tym kawałku. Gdyby od razu w grudniu 2024 go zauważyły, to by rządził na polskich listach przez całą zimę, potem byłoby "undressed", "12 to 12", a późniejsze "Homewrecker" miałoby znacznie lepszy staż w RMF FM, niż te marne 6 tygodni na playliście, bo musieli sobie przypomnieć o "back to friends". To była największa zbrodnia, jaką radia się dopuściły w ostatnich latach.
OdpowiedzUsuńMichał
Nowość w propozycjach: Madonna feat. Sabrina Carpenter - Bring Your Love. Myślicie, że wejdzie?
OdpowiedzUsuńDwie duże piosenkarki - jedna wielka gwiazda współczesnego popu, druga jego ponadczasowa królowa ze znanymi na całym świecie hitami. A i tak wydają coś, co brzmi albo jak wytwór AI, albo jak "dzieło" jakiegoś rumuńskiego dja który bardzo chce udawać (w tym konkretnym przypadku - jakoś tak mi się z nim skojarzyło) Aloka. Ma w sobie coś ze sklepowej muzyki, takiej co leci w dyskontach albo hmie. Szkoda, bo ich współpraca naprawdę miała potencjał, skoro Madonna to jedna z najważniejszych artystek gatunku ever, a Sabrina potrafi śpiewać i ma na koncie wpadające w ucho piosenki.
UsuńA czy wejdzie? Ciężko stwierdzić, ale coś mi mówi, że nie. Jakiś czas temu było "Dance alone" Sii i Kylie Minogue, które zupełnie przeszło bez echa, teraz może być podobnie
mi się podoba i mam nadzieję że wejdzie, przyda się trochę popu na popliście
UsuńCo ty gadasz, przecież to jest zajebiste 😍 Dwie ikony i powrót Madonny w wielkim stylu. Na świecie piosenka wykręca szalone liczby i nic dziwnego, bo mi odkąd na Coachelli wykonały siedzi w głowie. Tylko Madonna może zrobić coś tak popowego.
UsuńMadonna i Sabrina weszły od razu do dziennej ESKI.
UsuńNowości to raczej zbieranina starych premier - Kygo z Khalidem ostatnio zostali wrzuceni do grania wieczorami, więc już podejrzewałem, że będzie nowość w RMF... i jest. Alle Farben fajnie, ale późno trochę wchodzi. To samo Sikorscy - spoko numer, już myślałem, że przepadnie. A Kubusie weszli też do dziennej eski w sobotę, akurat moim zdaniem ta piosenka im się udała. Co do wylotów - Djo i Kungs jeszcze tydzień mogli posiedzieć, reszta zasłużenie wylatuje. Djo jutro pewnie out z poplisty, zrównał się stażem z Bletką i tyle. Mamy maj a już mamy dwa numery, które mają 70 i więcej notowań. Eben jaki hit, 15 tydzień w playliście i power. Ale za tydzień out.
I Olivia po wczoraj wskakuje na miejsce piąte w tym roku, a Doda na szóste. Djo już raczej nie dogoni Bletki. Obecne Top 20 tego roku (z gwiazdką utwory wciąż notowane):
OdpowiedzUsuń#01 [847] (69) Bletka - Komu miałabym powiedzieć
#02 [793] (70) Djo - End of Beginning *
#03 [663] (62) Ania Karwan - W to mi graj
#04 [616] (60) Eben - Hurts *
#05 [595] (50) Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love) *
#06 [586] (45) Doda - Pamiętnik *
#07 [582] (55) Yearboox - Graceland
#08 [579] (50) Taylor Swift - Opalite
#09 [576] (47) Jonatan, Livka, Pezet - Obejmuję noce
#10 [575] (52) Jeremi Sikorski - Wracam
#11 [572] (55) Kacperczyk, Vito Bambino - Mam talent
#12 [550] (54) Damiano David - The First Time *
#13 [544] (53) Kungs & Theophilus London - Galaxy *
#14 [525] (48) Hania Kuzimowicz - Trzy raz bardziej
#15 [514] (42) Quebonafide, Zalia, Favst - Nie ucieknę
#16 [480] (51) Bruno Mars - I Just Might
#17 [406] (34) Juste, Jaxstyle, Jon - Turn The Lights Off
#18 [379] (32) Roxie, Favst - Na szeroką wodę *
#19 [377] (32) Raye - Where is My Husband!
#20 [361] (36) Kaśka Sochacka - Pokoje
Rotacja w Esce:
OdpowiedzUsuń[NOWOŚĆ] Kuba i Kuba - Stygnie Lato
[NOWOŚĆ] BTS - Swim
[NOWOŚĆ] Anotr & 54 Ultra - Talk To You
[NOWOŚĆ] Madonna, Sabrina Carpenter - Bring Your Life
Pozostałe:
[2] Justin Bieber, Nicki Minaj - Beauty and a Beat
[2] Wiktor Waligóra, Dryskull - Cztery Pory Roku
[2] Igo Herbut, Zalia, Vito Bambino - Nareszcie
[2] Sombr - Potential
[2] Lor - Wszystko jedno, wszystko źle
[3] Jazzy - Can't Deny It
[3] Dawid Podsiadło - Sezon
[3] Andy Dust, Charis - Zokaria
[4] Taylor Swift - Elisabeth Taylor
[4] Eben - Hollow
[4] Bausa - Magnetic
[4] Teddy Swims - Mr. Know It All
[5] Illenium, Ellie Goulding - Don't Want Your Love
[5] Tomas Gray - Rumors
[6] Ruel - Don't Say That
[6] Gibbs, Dopehouse, 4money - Vin
[8] Bletka - Dwa Dni
[8] Mecner - Gotham
[8] Bebe Rexha, Faithless - New Religion
[9] Cristian Marchi - Fast Cars & Superstars
[10] Alex Warren - Fever Dream
[12] Tame Impala, Jennie - Dracula
[12+] Kungs, Theophilus, London - Galaxy
Wypadły:
[5] Felix Jaehn, Cascada - Boy You Turn Me
[9] Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy Będziesz Sam
[9] Gordo, Reinier Zonneveld - Loco Loco
[10] Roxie, Favst - Na Szeroką Wodę
[11+] Sombr - Homewrecker
Vicar, czy mógłbyś od teraz podawać co jest w jakiej rotacji? W formacie CHR utwory z rotacji A powtarzają się co 2,5h, z rotacji B co 3h, a z rotacji C co 5h (tak jest w RMF MAXX)
UsuńMichał
To bym musiał przysiąść nad tym mocniej :P
UsuńA w jakich godzinach obowiązuje dzienna rotacja? I wciąż oczekuję na posta od autora bloga jak się liczy rotacje sprawnie :)
UsuńWczoraj w godzinach 6-22 (tak się liczy dzienną rotację?) utwory leciały tyle razy:
UsuńBebe Rexha Faithless - New Religion 7
Kungs Theophilus London - Galaxy 5
Alex Warren - Fever Dream 4
Bts - Swim 4
Cristian Marchi - Fast Cars & Superstars 4
Mecner - Gotham 4
Tame Impala Jennie - Dracula (Remix) 4
Taylor Swift - Elizabeth Taylor 4
Tomas Grey - Rumors 4
Wiktor Waligóra Dryskull - Cztery Pory Roku 4
Andy Dust Charis - Zokaria 3
Bausa - Magnetic 3
Bletka - Dwa Dni 3
Dawid Podsiadło - Sezon 3
Djo - End of Beginning 3
Gibbs Dopehouse 4money - Vin 3
Illenium Ellie Goulding - Don't Want Your Love 3
Jonatan Pezet Livka - Obejmuję Noce 3
Męskie Granie Orkiestra 2026 Igor Herbut Zalia Vito Bambino - Nareszcie 3
Ruel - Don't Say That 3
Sombr - Back to Friends 3
Sombr - Homewrecker 3
Tate Mcrae - Just Keep Watching (From F1 the Movie) 3
Anotr 54 Ultra - Talk to You 2
Bletka - Komu Miałabym Powiedzieć 2
Britney Spears - Born to Make You Happy 2
Clean Bandit Demi Lovato - Solo 2
Damiano David - The First Time 2
David Guetta Cedric Gervais Chris Willis - Would I Lie to You 2
Dua Lipa Dababy - Levitating 2
Eben - Hollow 2
Ed Sheeran - Azizam 2
Eiffel 65 - Blue (Da Ba Dee) 2
Fukaj Vito Bambino - Zabiorę Cię Tam 2
Jazzy - Can't Deny It 2
Jeremi Sikorski - Wracam 2
Justin Bieber Nicki Minaj - Beauty and a Beat 2
Justė Jaxstyle Jon - Turn the Lights Off 2
Kuba I Kuba - Stygnie Lato 2
Lor - wszystko jedno, wszystko źle 2
Madonna Sabrina Carpenter - Bring Your Love 2
Maneskin - Supermodel 2
Miü Zalia - Dopóki Się Nie Znudzisz 2
Pezet Mata Kaz Bałagane - Plan B 2
Sonny Fodera D.O.D Poppy Baskcomb - Think About Us 2
Stromae - Papaoutai 2
Taylor Swift - The Fate of Ophelia 2
Teddy Swims - Mr. Know It All 2
To jedno z najgorszych notowań w tym roku. Roksia i jej absolutnie nieznośna grafomania na 1, a Bletka wchodzi za Djo. Jest to dno.
OdpowiedzUsuńSzukaj pozytywów, dzisiaj wchodzi nasza ulubiona Sienna Spiro. Z lepszym kawałkiem niż "Die on This Hill"
UsuńMichał
No, okej, ale wiesz, że to oznacza, że Shape of a woman grać nie będą? Dwa kawałki z Prady na jedną Poplistę to za dużo
UsuńDobra, już trochę nudny jesteś z tym nadawaniem na Roxie i Bletkę.
UsuńRozumiem, że tobie taki chłam się podoba, ale innym nie musi + nie tylko ja "nadaję"
UsuńLady Gaga nie wejdzie, szkoda 😎
UsuńSienna taka sobie, Lady Gaga lepsza 😎
UsuńAle ja nie powiedziałe, ani że mi się podoba, ani że nie. Po prostu nie rozumiem tego wiecznego jęczenia.
UsuńA inni nie muszą tego w kółko czytać. Nie podoba się to nie słuchaj ani Poplisty, ani tu nie wchodź bo tylko zaśmiecasz tego bloga.
OdpowiedzUsuńDokładnie, stop nienawiści do utworów. Ja kibicuję nowej Bletce, oby wykręciła niezły wynik
UsuńMichał
Dokładnie!! Ten, komu się nie podoba to idź słuchać Trójki - tam jest wyższy poziom.
UsuńAle Bletki, Roxie, Bebe nie ma 😎
UsuńSzkoda, że dali piosenkę Sienny zamiast którejś Lady Gagi z Diabła. Piosenki Gagi są wykorzystywane do promocji filmu we wszystkich materiałach i jest ich „więcej” w samym filmie, zatem jest to zaskakujący wybór. Zwłaszcza, że Shape of a Woman to naprawdę dobra propozycja na wiosnę/lato.
OdpowiedzUsuńSzkoda że nie dali Shape of a Woman zamiast tego nieszczęsnego Runway od razu, a teraz kolejny fajny kawałek przepadnie 😎 Czekamy na Lady Gagę na Mundial ⚽
UsuńChyba, że Shape of a Woman też dodają. Niby jedna płyta, ale dwoje różnych artystów. A film bije rekordy, więc to gorący temat teraz.
UsuńMoże nie promują bo ten Mundialowy kawałek będzie, ciężko powiedzieć 😎
UsuńChyba ten mundialowy kawałek to były tylko plotki.
UsuńJeśli tak to w tym roku Lady Gaga nie ma dobrej passy 😎
UsuńPlotki plotki. Jak ten kawałek z The Weeknd xd
UsuńW Esce od jakiegoś czasu zaczęli grać "Sorry" Justina oraz "Legendary Lovers" Katy Perry. Wie ktoś, z czego to wynika?
OdpowiedzUsuńMichał
Sorry, to może z powodu wymiany Goldów czy Recurrentów w ESCE
UsuńLegendary Lovers jest też na Spotify w TOP50 Polska. Z kolei inny stary numer Katy - The One That Got Away jest w TOP20 świat na Spotify.
UsuńSorry to ze względu na powrót starych kawałków Biebera po swoim ikonicznym występie. Beauty And a Beat dodali nawet do playlisty dziennej. A Katy to nie wiem może to pojedynczy przypadek właśnie ze względu na popularność na spotify?
UsuńKaty te stare piosenki teraz się mega wybijają w SM. Dużo trendów z nimi powstaje.
UsuńLegendary Lovers od Katy Perry ma teraz „swój moment” i odżyło po latach dzięki TikTokowi. Na Spotify wyrabia prawie 2 mln streamów dziennie.
OdpowiedzUsuńDzisiaj też będzie dla was niedobrze, bo pewnie na 1. (tak zakładam) będzie Wiktoria
OdpowiedzUsuńMichał
Zawsze nie lubicie tylko polskie utwory
Wiktoria z Oskarem 😎
UsuńA jeszcze nie daj Boże wyleci Doda to niektórzy już w ogóle się pochlastają :P
Usuń😅
Usuńpolskie piosenki na popliście są strasznie szajsowe, cóż począć :)))
UsuńDobre wywalają szybko albo nie wchodzą wcale a te które są delikatne mówiąc czterech liter nie ukrywają 😎
Usuń*urywają 🤣
UsuńWróciły Hity Divy 😝 Teraz notowanie tylko w piątki. https://redakcjadiva.blogspot.com/2026/05/hity-divy-not-358-01052026r.html
OdpowiedzUsuń"Nice To Each Other" w propozycjach... Fajnie, będzie kolejny hit od Olivii Dean. Jak myślisz, jak sobie poradzi na polskich listach przebojów?
UsuńMichał
"Nice to each other" było przed "Man I need" :)
UsuńCoś czuję, że może wejść też w Polsce.
Usuńnie sądzę
UsuńJeszcze aby dopełnić formalności. Poniżej tradycyjnie lista, która piosenka prowadziła w klasyfikacji kwietnia po każdym z notowań:
OdpowiedzUsuń01.04 Bletka - Komu miałabym powiedzieć
02.04 Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
07.04 Roxie, Favst - Na szeroką wodę
08.04 Roxie, Favst - Na szeroką wodę
09.04 Bletka - Komu miałabym powiedzieć
10.04 Roxie, Favst - Na szeroką wodę
13.04 Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
14.04 Roxie, Favst - Na szeroką wodę
15.04 Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
16.04 Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
17.04 Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
20.04 Doda - Pamiętnik
21.04 Roxie, Favst - Na szeroką wodę
22.04 Doda - Pamiętnik
23.04 Doda - Pamiętnik
24.04 Doda - Pamiętnik
27.04 Doda - Pamiętnik
28.04 Doda - Pamiętnik
29.04 Sombr - Back to Friends
Proszę dzisiaj o 1. miejsce dla Wiktora ❤️
OdpowiedzUsuńMichał
udało się :)
UsuńWcześniej Wiktoria teraz Wiktor i udało się trafić 😎
UsuńNo to tak wygląda top 10 tego tygodnia:
OdpowiedzUsuń#01 [50] Roxie, Favst - Na szeroką wodę
#02 [42] Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku
#03 [42] Mecner - Gotham
#04 [42] Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco
#05 [42] Eben - Hurts
#06 [41] BTS - Swim
#07 [41] Dawid Podsiadło - Sezon
#08 [37] Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
#09 [36] Andy Dust, Charis - Zokaria
#10 [35] Sombr - Back to Friends
Jennifer Lopez i Pszona dołączają do Odpadów:
OdpowiedzUsuńhttps://open.spotify.com/playlist/7AivWIsZnz5hwTRAeu4dky?si=zB_Weg_cRwWwgkMgVLcN-Q&pi=0Azz840dStOpF
JLo było wiadomo że będzie a szkoda bo dobry kawałek 😜 Pszona będzie już raczej Zły w eterze 😎
UsuńEdyta niech już wypadnie z tych propozycji 😎 Runway szybko wyrzucili a to trzymają i trzymają 🫥
UsuńJLo jest na stronie, nie wypadła 😉
UsuńKaeyra wypada 😎
UsuńKaeyra wypadła, a nie Jennifer 😜
UsuńMichał
Akurat Pszona to była jedna z lepszych piosenek... Górniak totalna kompromitacja, niech już przestanie straszyć
UsuńMacie rację, poprawione!
UsuńJak dla mnie ten Pszona słaby. A Upgrade akurat w porządku. Nie wiem czemu się nie przyjęło
UsuńOk piosenki przepadają inne wchodzą na chwilę i wypadają nie trafisz jakim kluczem się kierują przy doborze piosenek 😎 Wiem ankiety 😮💨
UsuńW nowym badaniu muzycznym od RMF są dwie piosenki Gagi: Runway oraz Shape of a Woman. Czyżby jeszcze dawali jej szansę?
OdpowiedzUsuńGdzie te badania są dostępne 🤔
UsuńShape of a Woman powinni dać szansę 😋
UsuńWyskakują banery np. na górze notowania Hop Bęc na stronie RMF MAXXX i na rmfon.pl, gdy są dostępne.
UsuńTam jest ankieta z Maxxa 😎 Taka dla RMF to ciężko trafić 😎
UsuńWłaśnie zastanawiam się jaki jest podział tych ankiet, bo badanie jest prowadzone przez Klub Słuchaczy RMF, więc teoretycznie powinno to dotyczyć całej grupy ich stacji - z uwzględnieniem tego, jaką stację zaznaczysz jako najczęściej słuchaną.
UsuńObecnie w ZET:
OdpowiedzUsuńRotacja A:
Bebe Rexha & Faithless - New Religion
Damiano David - The First Time
Doda - Pamiętnik
Kungs & Theophilus London - Galaxy
Roxie & Favst - Na szeroką wodę
Shakira - Zoo
Rotacja B:
Alex Warren - Fever Dream
Andy Dust & Charis - Zokaria
Bletka - Dwa dni
Felix Jaehn & Cascada - Boy You Turn Me
Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco
sombr - back to friends
Wiktor Waligóra - Cztery pory roku
Wiktoria Kida, Oskar Cyms & Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam
Rotacja C:
BTS - SWIM
Dawid Kwiatkowski - Czy wie?
Dawid Podsiadło - sezon
Kuba i Kuba - Stygnie lato
Kygo, Khalid & Gryffin - Save My Love (N)
Marissa - Odkochaj (N)
Męskie Granie Orkiestra 2026 - Nareszcie
Tame Impala & JENNIE - Dracula
Teddy Swims - Mr. Know It All
Vito Bambino & Zalia - Decyzje
out:
Djo - End Of Beginning
Krzysztof Zalewski - Lepiej już było
Awans do A - Bebe
UsuńAwans do B - Bletka
Mogliby dodać Illenium Ellie Goulding Don't Want Your Love
OdpowiedzUsuńTaka sieczka do eski pasuje nie tu
UsuńTak wygląda czołówka tego tygodnia:
OdpowiedzUsuń#01 [57] Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love)
#02 [57] Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco
#03 [56] Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku
#04 [55] Roxie, Favst - Na szeroką wodę
#05 [55] Andy Dust, Charis - Zokaria
#06 [53] Eben - Hurts
#07 [50] BTS - Swim
#08 [47] Dawid Podsiadło - Sezon
Myślę, że Roksie ma szansę na triumf, bo jedyna z czołowej szóstki byla dzisiaj poza top 10
Miejmy nadzieję, że jednak Olivia.
UsuńOlivia i Węgiel mają taką samą liczbę punktów.
UsuńPremiera dla was kochani: Roxie, White 2115 - Chciałam ciebie więcej 🤣
OdpowiedzUsuńCo za syf
UsuńOby się nigdzie nie dostało. Ta 2 zwrotka brzmi okropnie, wykrzyczana przez White'a.
UsuńMichał
Jeśli to sprawi, że "Na szeroką wodę" jutro poleci z playlisty, to jestem za
UsuńNic takiego nie pisz, zaraz cię tu zaatakują. Btw. Nie oczekiwałbym dużych zmian jutro, max. dwie nowości. Shakira i Olivia out?
UsuńNiewykluczone, że jutro nie będzie zmian przez to, że była już w poniedziałek. Zobaczymy
UsuńTak dużo nowości starczy na 2 tygodnie 😎 Doda wypadnie tylko w przyszłym tygodniu i będzie tak jak weszła jako jedna nowość w tygodniu😎
UsuńPosta nie ma więc dopytam tutaj :) Jak liczyć rotację? To znaczy biorę piosenki które leciały danego dnia i zliaczam ile razy jaka się pojawiła? Za jakie godziny powinienem liczyć? 6-22? Tak samo dla radia AC i CHR? Co jak jest np. Poplista - ją trzeba wyłaczyć z liczenia, bo zaburzy rotację?
OdpowiedzUsuńRotacja Muzyczny Świat, 8 maja 2026:
OdpowiedzUsuńNOWOŚCI:
- Olivia Rodrigo - drop dead (W propozycjach od not. 257, 26.04.26)
- Jeremi Sikorski, Artur Sikorski - Młodość (W propozycjach od not. 256, 19.04.26)
Rotacja A (Powerplay - 6h):
1. Olivia Dean - So Easy (To Fall in Love) [15] {11}
2. Doda - Pamiętnik [12] {1-7}
3. Mrozu, Julia Pietrucha - Anioły (Pojedynek) [13] {5}
4. Tame Impala, JENNIE - Dracula (Remix) [8] {3}
5. Gordo & Reinier Zonneveld - Loco Loco [11] {2}
6. Alex Warren - FEVER DREAM [10] {2}
Wypadły z powerplayów:
brak
Rotacja B (8h):
7. Wiktor Waligóra, DrySkull - Cztery pory roku [11]
8. Wiktoria Kida, Oskar Cyms, Księga Żywiołów - Gdy będziesz sam [10]
9. Igo - To nie koniec [8]
10. Andy Dust, Charis - Zokaria [7]
11. Bebe Rexha, Faithless - New Religion [7]
12. MECNER - Gotham [5]
13. Bletka - Dwa dni [4] C -> B
14. Ella Langley - Choosin' Texas [4] C -> B
Rotacja C (10h):
15. BTS - SWIM [5] B -> C
16. Teddy Swims - Mr. Know It All [4]
17. Dawid Podsiadło - sezon [3]
18. Kaeyra - Upgrade [3]
19. EBEN - Hollow [3]
20. Jazzy, Spriitzz - Can't Deny It [2]
21. Męskie Granie Orkiestra - Nareszcie [2]
22. Alle Farben, René Miller - Body Talk [2]
23. Olivia Rodrigo - drop dead [1] n
24. Jeremi Sikorski, Artur Sikorski - Młodość [1] n
Wypadły z rotacji:
- Felix Jaehn, Cascada - boy you turn me [7]
- Dawid Kwiatkowski - Czy wie? [2]
Michał
Olivia 😍
Usuń04:37 Marissa - Odkochaj
OdpowiedzUsuń05:27 Olivia Rodrigo - Drop Dead
OdpowiedzUsuńOMG! 🤍🩵♥️💜🖤🩷
UsuńWygląda na razie, że wypadli Eben i Shakira.
OdpowiedzUsuńNajbardziej oczywiste i prawdopodobne 😎
UsuńEben mógł jeszcze do 70 pociągnąć. Co za hit. Olivia!!! Mamy to, ludzie!!!
UsuńWasza ulubiona Bebe Rexha stała się powerem. Ciekawe, co teraz powiedzą
OdpowiedzUsuńMichał
Bebe nie przeszkadza tak jak Roksana :))) można chociaż tupnąć nóżką :)))
Usuń6 nowości w ciągu jednego tygodnia. Rekord? Za tydzień 1 lub 2 nowości. Daria Marx, Olivia Dean, Damiano David - ktoś z nich poleci.
OdpowiedzUsuń